PflegeHELP Austria

Alegeți drumul cel mai scurt, dacă hotărâți să vă întoarceți în România

Stimați membri ai asociației noastre,stimate doamne îngrijitoare și stimați domni, 

Bună seara

Echipa PflegeHELP lucrează la foc continuu și astfel am reușit să facem față unui număr mare de solicitări venite din partea dumneavoastră în ultimele ore. 

Deasemenea ne bucură interesul în creștere pe care-l trezim și triplarea numărului membrilor noștri în decursul ultimei săptămâni.

Vă recomandăm pe această cale, acelora dintre dumneavoastră care au hotărât să se întoarcă în patrie, să alegeți drumul cel mai scurt.

Chiar dacă în seara aceasta partea maghiară – la intervenția autorităților austriece și române – pare că va permite tranzitatea Ungariei printr-un așa-zis “culoar umanitar”, începând cu ora 21:00, conform relatărilor de presă care-l citează pe ministrul austriac de interne Karl Nehammer. 

Nimeni nu știe cât timp va rămâne deschisă această soluție de tranzit cu precădere pentru cetățenii români și bulgari.

Din informațiile obținute prin amabilitatea operatorului aerian român TAROM, cel puțin până duminică, 22.03.2020 puteți zbura direct de la Viena la București. Costul acestui zbor probabil se va păstra modic, nefiind mai mare decât Euro 200,- poate chiar mai ieftin. 

La ora redactării acestei scrisori, chiar și pentru cursa TAROM de mâine, 18.03.2020, cu decolare la ora 17:50 din Viena încă mai sunt locuri libere. Puteți rezerva la nr. de tel.: +43 1 700732728

Asociația Pflege HELP așteaptă în continuare de la dumneavoastră completarea chestionarului tematic privind subiectele de interes, vezi www.pflegehelp.at !

Ne este necesar să cunoaștem cu exactitate opiniile și nevoile dumneavoastră, pentru ca astfel împreună să le comunicăm și în viitor autorităților pentru a putea contribui la rezolvarea multor probleme.

În momentele grele pe care împreună le trăim, ne plecăm cu respect capul în fața dumneavoastră, membrilor noștri cât și a tuturoe celorlaltor îngrijitoare și îngrijitori care desfășoară o muncă pe cât de utilă pe atât de grea și chiar periculoasă! 

Vă invităm să ne scrieți. Să ne spuneți ce vă preocupă. Asociația va încerca din toate puterile să vă ajute.

Așa să ne ajute Dumnezeu. Să ne citim sănătoși.

Dr. Alexandru Todericiu
Purtător de cuvânt
PflegeHELP


Vă invităm să veniți alături de PflegeHELP pentru ca împreună să putem face mai multe pentru situația îngrijitoarelor românce din Austria. Puteți să deveniți membru al Asociației PflegeHELP făcând click AICI.


Vă invităm să veniți alături de PflegeHELP pentru ca împreună să putem face mai multe pentru situația îngrijitoarelor românce din Austria. Puteți să deveniți membru al Asociației PflegeHELP făcând click AICI.